Susanoğlu’nda Nerede Denize Girilir ? Susanoğlu Koyları

yapraklı koy

Susanoğlu Tatil Beldesi Denize Girilecek Kumsalı Oldukça Uzun ve Geniştir. Ancak bazı özel koylar vardır ki Turkuaz Rengi Denizi ve Altınkum sahili ile kalitesini ve temizliğini ortaya koymaktadır. Bildiğiniz gibi Akdenizin suyu oldukça sıcaktır. Genel olarak Akdeniz Ülkemizin en çok tercih edilen tatil yöresi olsada bazı kesim bu kadar sıcak suda serinleyemediğini söylemektedir.

SUSANOĞLU YAPRAKLI KOY

yapraklikoy

yapraklikoy

Yapraklı koy Akdenizde Marmara denizi tadını yaşamak isteyen tatilcilerimiz için bir numaralı tercih olacaktır. Yer altı kaynak suyunun Yapraklı koydan çıkması sebebiyle Yapraklı Koy diğer koylara oranla 8-10 derece daha soğuktur. İnsan elinin deyipte bozamadığı koylardan biri olan Yapraklı Koy’da ilkel atlama rampaları bulunmaktadır. Ayrıca koyda içerisine girip ilerleyebileceğiniz birkaç yeraltı Mağarasıda bulunmaktadır.

SUSANOĞLU HALK PLAJI

Susanoğlu Halk Plajı

Susanoğlu Halk Plajı

Sahil genişliği 50 metreyi bulan Susanoğlu Halk Plajının uzunluğu 2 Km’i geçmektedir. Yararlanabileceğiniz bir çok aktivite bulunan halk plajında Duşlar, Tuvaletler, Şenzloglar ve Şemsiyeler gibi araçlar kiralanmaktadır. Yosunsuz tertemiz bir denize sahip olan Susanoğlu Halk Plajının kumuda elenmiş ve altınkum standartlarındadır. Apart Tatil Konaklamalarınızı yaptığınız oteller ile arasında karayolu bulunması biraz size zahmet verecek gibi olsada bir çok noktada trafik ışıklarının ve geçişlerin olması işinizi kolaylaştıracaktır.

KAPIZLI ATAKENT PLAJI

kapizliplaji

kapizliplaji

Eskiden daha çok sakin bir tatil isteyen tatilcilerin tercihi haline gelmiş olan Kapızlı Plajı şimdilerde ise vilların ve tatilköylerinin yapılması ile bir anda canlanmış durumda. Sahil genişliği 100 metreyi bulan plaj oldukça uzun ve temiz bir yapıya sahip. Susanoğlunun Mersin ayağında kalan plajda artık Şenzlog ve Şemsiye Kiralamakta mümkün. Sakin bir deniz ve kumsal arıyorsanız tercih sebebiniz Kapızlı Plajı olacaktır.

 

 

 

30 Nisan 2018 11517 okunma
BARIŞ BİLİCİ

Susanoğlu otelleri araştırmacı gezgin