Yozgat’tan Mersin Susanoğlu’na Nasıl Gidilir ?

yozgatsusanoglu

İç Anadolumuzun güzel şehirlerinden Yozgat deniz turizmi açısından Karadeniz ile Akdenizin tam orta noktasında kalmakta. Eğer soğuk bir deniz özleminiz varsa tercihiniz tabiki Karadeniz yönü olacaktır. Ancak Karadenizin hırçın dalgaları deniz keyfinizi biraz kaçırabilir.

Akdenize biraz daha yakın olan Yozgat ilimizden Mersin Susanoğlu Otellerinin bulunduğu tatil beldesine gitmek için navigasyonlar 3 alternatif yol göstermekte…

  1. Kayseri tarafından Erciyes Dağının eteklerinden Niğdeye bağlanarak daha sonrasında ise Pozantı otoyolunu takip ederek Mersine oradan da Susanoğlu Tatil Beldesine Ulaşabilirsiniz.
  2. Alternatif 2 ise size 20-30 km daha kısa bir yol sunacaktır. Nevşehir Göreme Peri Bacalarına Uğramayı düşünüyorsanız bu yol Yozgat – Nevşehir – Niğde – Pozantı – Tarsus – Mersin – Susanoğlu şeklinde devam etmektedir
  3. Diğer alternatif yol ise Yozgattan Kırşehire Oradan Aksaray Üzerinden Pozantı Otoyoluna bağlanarak Mersin Susanoğlu tercihi şeklinde olacaktır.

 

3 Altenatif yolda farklı şehirler ve farklı lezzetler tadabilmeniz için bir seçenek.. Aksaray yoluna devam ederek yolu bi 40 km uzatmayı göze alabilirseniz tuz gölünüde ziyaret etmeniz mümkün karar sizin haydi denize !

16 Nisan 2018 2023 okunma
BARIŞ BİLİCİ

Susanoğlu otelleri araştırmacı gezgin