Susanoğlu’nda Yapmadan Dönme 5 İpucu

Akdenizin en uzun sahili Susanoğlu hem denizi hem de doğası ile tatilcilerin en gözde mekanlarından birisi olmaya 2021 yılı yaz aylarında da devam ediyor… Susanogluotelleri.com tatil bloğu olarak siz değerli tatilcilerimize Susanoğlu’na geldiğinizde yapmadan dönmemeniz gereken bazı ipuçları vermek istiyoruz.

 

1 – Susanoğlu Halk Plajının Keyfini Çıkart

Mavi Bayraklı plajı ve denizi ile bölgenin en uzun kumsalına sahip Susanoğlu’nda halk plajı tüm tatilcilerimiz için tamamen ücretsizdir. Şemsiyenizi ve havlunuzu alarak dilediğiniz noktaya deyim yerindeyse çökebilir ve berrak, yosunsuz denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Denizde 3-5 mt derinliklere kadar kum devam etmektedir. Ayrıca ücretli şenzloglar denizden yaklaşık 10 metre geriden başlamaktadır. Buda tatilcileri denizin kıyısına rahatlıkla yerleşebilmeleri için yeterlidir. Belirtmek isteriz ki deniz suyu oldukça sıcaktır. Ancak Mersinde yaz aylarında hava sıcaklığının 40 derecelere geldiğini düşünürsek 25 derecelik deniz suyu genede sizleri serinletmek için yeterli olmaktadır. Ayrıca en güzel zamanlar tabiki sabah 6-7 saatlerindedir yaklaşık olarak saat 9 dan sonra sahiller oldukça kalabalıklaşmaya gün içinde ise tamamniyle dolmaya başlamaktadır. Akdeniz açık deniz olduğundan berrak ve temiz ancak zaman zaman dalgalı olmaktadır. Tabi bu dalgalar karadenizdeki dalgalarla kıyaslanmayacak kadar ufak olmakla birlikte sizi sürüklememektedir. Deniz bir anda derinleşmediği içinde yüzme bilmeyenler içinde oldukça güvenlidir.

 

2 – Yapraklı Koy’da Mutlaka Denize Gir

Bölgenin en meşhur koyu olan Yapraklı Koyda mutlaka denize girmeden tatilinizi tamamlamayın. Halk plajını aksine yapraklı koy kum yapısından ve berraklığından dolayı sizleri bir an için Maldivler de hissettirecektir. Yapraklı koyda çok küçük bir kum sahilinin ardından sizleri berrak bir deniz bekliyor. Burada ise yüzme bilmeyen arkadaşların dikkatli olması gerekiyor. Çünkü deniz Yapraklı koy’da bir anda derinleşiyor buda sıkıntı olabilir. Peki Yapraklı koyun neden meşhurdur.. Çünkü yapraklı koy’da deniz suyunun haricinde kaynak suyu çıkıyor buda o bölgenin diğer Akdeniz bölgesine göre daha soğuk olmasını sağlıyor Denizin altı soğukken üstü sıcak.. Oradaki şenzloglar ise diğer plajdaki gibi Belediyeye ait şirket tarafından kiralanmaktadır. Ancak siz gene havlunuzu alarak Yapraklı Koy’un tadını ücretsiz çıkartabilirsiniz.

 

3 – Akdeniz Manzarası ile Lünapark’ın tadını çıkart

Susanoğlu biraz daha mütevazi bir yapısı ile tatilcileri karşılamaktadır. Bu yüzden de doğası hala korunmatadır. Gündüz denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarttıktan sonra akşamları da sahildeki yürüyüş yolunda yürüyebilirsiniz. Eğerki çocuklarınız varsa yada hala bizim gibi çocuk ruhluysanız eğlenmek için mütevazi lünaparka gidebilir ve çocukluğunuzdaki huzuru elde edebilirsiniz. Lünapark denizin tam kıyısında kurulmuştur. Bineceğiniz yüksek araçlarla birlikte uçsuz bucaksız Akdeniz manzarası sizleri karşılamaktadır.

 

 

13 Temmuz 2021 1098 okunma
BARIŞ BİLİCİ

Susanoğlu otelleri araştırmacı gezgin