Denizli’den Susanoğlu’na Nasıl Gidilir ? Yol Tarifi

denizlisusanoglu

Güzel şehrimiz Denizli’den tatil beldemiz Susanoğlu‘na Nasıl Gideceğiniz konusunda sizlere bir kaç alternatif sunmak istiyoruz. Gideceğiniz rotalarda geze geze şehir şehir gitmek isteyebilirsiniz. Yada en kestirmeden gidip geleyim tatilimi yapacağım yerde dinlenmeyi tercih ederim de diyebilirsiniz.

Öncelikle en kısa rota gözüken Antalya – Mersin rotası sizin için muhtemelen en uzun rota olacaktır. Antalya – Mersin arasındaki tek gidiş gelişten oluşan ve bir tarafı uçurum olan yolu bölge insanı çok iyi bilir. Sürekli tehlikeli virajlardan oluşan Antalya – Mersin yolu acelem yok deniz kıyısından uçurumda olsa geze geze giderim diyorsanız sizin için tercih sebebi olacaktır.

3 Rota arasında tercih edebileceğiniz en güzel rota Burdur – Isparta – Konya – Karaman – Mersin şeklinde olabilir. Ancak Karaman – Mersin karayoluda Sertavul Geçidi ve Toros dağlarındaki virajları ile ünlüdür.

Öyle Riske giremem diyorsanız Konya üzerinden Ereğli ve Adana İstikametini seçebilirsiniz. Yeni yapılan Otoban ile rahat bir yolculuk yapabilirsiniz Ancak bilmelisiniz ki bu size yaklaşık 200 km lik bir fark koyacaktır.

Ancak şuan yapımı devam eden Antalya – Mersin karayolu tamamlandığında tek tercihinizi muhakkak o güzergah olmalıdır. Bunun için yaklaşık 5 sene beklemeniz gerekebilir.

Rota Sizde Hayırlı Yolculuklar

19 Nisan 2018 1622 okunma
BARIŞ BİLİCİ

Susanoğlu otelleri araştırmacı gezgin