Çok Şaşıracağınız Bir Tarih : Adamkayalar

Adamkayalar dünyada eşi benzeri çok zor bulunabilecek bir yapı. Tarih zengini Mersin bölgesinde en çok dikkat çeken ancak ulaşımın biraz zor olması sebebiyle hiç bozulmayan Adamkayalar Silifke-Mersin karayolunda Susanoğlu Tatil Beldesini geçtikten 2-3 KM sonra Uzuncaburç Tabelasını takip ederek ulaşabiliyorsunuz.

Dik bir yamaca yapılmış olan bu figürlerin bugünkü teknoloji ile bile yapılamayacağı aşikarken binlerce yıl önce nasıl yapıldığı sizleri şaşırtacak. Yapımı yüzyıllar sürdüğü için figürler üzerindeki farklı çalışmaları gözlemlemek mümkün.

Uzuncaburç tabelasını takip ettikten sonra Adamkayalar sapağına geldiğinizde yolu takip edin. Yol bittiğinde araçtan inerek Kayaların üzerine kırmızı boya ile yazılmış ve kırmızı boya ile işaretlenmiş yolu takip edebilirsiniz. Ancak gideceğiniz yol oldukça dik ve tehlikelidir.

Tüm bu tehlikeli yamaçları gözealtıkdan sonra ise karşınıza saatlerce izleyebileceğiniz 9 niş içerisinde 11 erkek, 4 kadın, iki çocuk, bir dağ keçisi ve Roma kartalı kabartması çıkacak.

İşte Bölgede Konaklama Yapabileceğiniz Apart Oteller

20 Mayıs 2019 3278 okunma
BARIŞ BİLİCİ

Susanoğlu otelleri araştırmacı gezgin