Balıkesir’den Mersin Susanoğlu’na Nasıl Gidilir ?

balıkesir susanoğlu

Balıkesir’den Mersin Susanoğluna Gitmek için en kısa yol aslında bildiğiniz gibi Balıkesir – Bursa – Kütahya – Afyon – Konya – Karaman – Silifke – Susanoğlu şeklindedir.

Ancak Sertavul geçidindeki tehlikeli yollardan ve asıl önemlisi şuan orada bulunan yol yapım çalışmaları nedeniyle sizlere en rahat gidebileceğiniz güzergahı belirtiyoruz.

Balıkesir ve İlçelerinden Susanoğlu bölgesinde tatil yapmayı düşünüyorsanız alternatif bir kaç ulaşım seçeneklerini seçebilirsiniz.

Eğer aileniz ile birlikte geze geze karayolu ile gitmeyi tercih ettiyseniz bir kaç seçenek karşısınıza çıkacak.

  1. Rahat Bir Yoldan gideyim çok gezmesemde olur diyorsanız size üstteki resimdeki yolu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.
  2. Manevi havası yüksek bir kültür turizmi yapmak istiyorum derseniz Kütahya – Afyon – Konya güzergahından sonra Aksaray yönüne dönerek yine hem gezip hem rahat bir yol tercih edebilirsiniz.
  3. Heyecanlı bir yol olsun hemde gezeyim diyorsanız 2000 rakımlı Sertavul Geçidi ve Toros Dağlarını tırmanmak tam size göre olucak. Ancak bilmeniz gereken nokta.. yolun 1 tarafı uçurum ve tek gidiş geliş bir yol…

Karaman – Mersin arasında devam eden yol yapım çalışmalarıyla Sertavul Geçidinin olduğu bölgelerde yeni tüneller açılıyor. Böylelilikle tehlikeli uçurumlu virajlar azaltılmaya çalışılacak. Ancak 2020 yılına kadar sürmesi beklendiği için yol güzergahlarınızı ona göre seçmenizi tavsiye ediyoruz.

13 Nisan 2018 2598 okunma
BARIŞ BİLİCİ

Susanoğlu otelleri araştırmacı gezgin